czwartek, 14 listopad 2019 16:38

Pasje po Horyzont edycja II

Napisane przez

Wyciągnij rękę po 6000 zł na realizację swoich własnych pasji

Jeśli jesteś pełnoletnim uczniem lub studentem z powiatu sławieńskiego, masz jakieś zamiłowania i pasje i chciałbyś je rozwijać – to jest to projekt dla Ciebie. Pasje po Horyzont to program stypendialny Darłowskiego Centrum Wolontariatu, który zakłada przyznanie dwóch stypendiów finansowych – każde po 6000 zł. Mecenasem tego programu jest belgijska spółka POC Partners, która w Darłowie wybudowała luksusowy apartamentowiec pod nazwą Maryna Royale Darłowo i jest partnerem strategicznym Darłowskiego Centrum Wolontariatu.
Dzięki programowi „Pasje po Horyzont” młodzi, uczący się mieszkańcy powiatu sławieńskiego mogą sięgnąć po środki, które pozwolą im na zainwestowanie w siebie oraz na realizację własnych zainteresowań, zamiłowań, pasji…

Jakie wymogi należy spełniać aby móc sięgnąć po dofinansowanie warte 6000 zł?
1. Musisz być młodym uczniem/studentem z terenu powiatu sławieńskiego.
2. Musisz posiadać tytułowe Pasje po Horyzont.
3. Nagrać krótki filmik (do 3 min) prezentujący Pasje po Horyzont lub przedstawić je Komisji Stypendialnej.
4. Wypełnić i złożyć wniosek:
Na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminy:
22 października 2019 r. – 30 listopada 2019 r.
(w tym czasie czekamy na wasze zgłoszenia).
30 listopada 2019 r. (godz. 11:00) – czas na prezentację osobistą przed Komisją Stypendialną (siedziba DCW).
2 grudnia 2019 r. – ogłoszenie wyników.

Do zdobycia:
Dwa stypendia, każde po 6000 zł.

Dokumenty:
Regulamin – pobierz
Wniosek – pobierz
Umowa – Pobierz
Dostępne na https://darlowo.pl/pl/?page=wiadomosci&wiadomosc=8287

 

Oraz na samym na dole pod artykułem również możesz pobrać dokumenty potrzebne do złożenia wniosku.

Szczegółowych informacji udziela:
Justyna Tepurska
Koordynator Programu Stypendialnego „Pasje po Horyzont”
Darłowskie Centrum Wolontariatu
Darłowo, ul. Bogusława X 28
76-150 Darłowo
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 785 75 10 14

Zapoznaj się z regulaminem i odważne zawalcz o środki na rozwijanie swoich Pasji po Horyzont.
Przypominamy – rozpoczynający się program jest drugą jego edycją.
W roku ubiegłym laureatami programu zostali:
1. OLGA MACKIW- mieszkanka gm. Darłowo, studentka medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
2. DOMINIK GAJOS- mieszkaniec m. Darłowo, uczeń III klasy Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Darłowie.

Co mówią o projekcie?:

„Nazwa programu stypendialnego 'Pasje po horyzont' jest totalnie w punkt, bo dzięki niemu mocno poszerzyły mi się horyzonty! A wszystko przez zaledwie 3-minutowy filmik o tym, co kocham (powtarzam: 3-MINUTOWY!!!). On otworzył mi furtkę do robienia niesamowitych rzeczy. Dzięki niemu wyjechałam na wymianę studencką do Turcji, zobaczyłam jak tam wygląda weterynaria i wymieniłam się doświadczeniami ze świetnymi ludźmi! Zaopatrzyłam się w pomoce naukowe: fartuchy, bluzy medyczne, podręczniki jak i bilety na transport publiczny. Słowem te wszystkie drobne, a niezbędne rzeczy. Kupiłam też mój pierwszy w życiu stetoskop, który niedługo potem użyłam odbierając poród owcy ! Wzięłam udział w międzynarodowej weterynaryjnej konferencji etycznej, która była dla mnie skarbcem wiedzy. Poza tym zwiększyłam zasięg dobra organizując na UPWr prelekcje VETed #1, a potem też VETed #2, na których studenci i prowadzący dzielili się pasją, pokazując, że można tworzyć weterynarię inaczej, z iskrą! Jestem z tych wydarzeń bardzo dumna, bo stały się drobnymi krokami do profilaktyki zdrowia studentów na naszej uczelni.
Także ludzie! Miejcie pasję, szykujcie się na następną edycję programu i wyciągajcie ręce po to stypendium, bo jest w zasięgu Waszych rąk!”

Olga

„Za stypendium udało się dokończyć wyposażać domowe studio. Z własnych środków zakupiony został komputer, który pozwoli bez mniejszych problemów obsłużyć nawet duże projekty. Dzięki wkładowi stypendium oraz własnych środków cel na domowe studio został spełniony znacznie wcześniej. (…)Udało się wykonać własną wersję znanego utworu “Górą Ty”, oraz zagrać kilka koncertów m.in.: W Wejherowie, Koszalinie, Mielnie czy Słupsku. Kilka projektów utworów jest już w trakcie produkcji i jest nadzieja na zaproszenie do nich wokalistów z Darłowa.
Stypendium z programu “Pasje po Horyzont” pozwala rozwinąć zainteresowania. Warto starać się o stypendium i pokazać to co się kocha robić, swoje hobby. Poprzez stypendium udało mi się dokończyć domowe studio oraz pogłębić pasje, aż po horyzont”.

Dominik

Czytany 328 razy

Creative Commons

O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane,a stworzone w ramach działalności DCW są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported

Gościmy

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.