czwartek, 12 listopad 2015 18:17

Doradztwo ws.wolontariatu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej - wsparcie, doradztwo i  konsultacje dla wolontariuszy oraz instytucji/organizacji wspólpracujących z wolontariuszami.


W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez liderów organizacji pozarządowych, pracowników instytucji publicznych i samorządowych nt. wolontariatu osób młodszych i starszych oraz aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, a także zachęceni efektami działań realizowanych w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, pragniemy dalej promować wolontariat i dzielić się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. 

 

 

 

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej - wsparcie, doradztwo i  konsultacje dla obecnych i przyszłych wolontariuszy oraz instytucji/organizacji współpracujących z wolontariuszami bądź chcących skorzystać z ich wsparcia.

Oferujemy wsparcie edukacyjne oraz pomoc w tworzeniu i sprawnym funkcjonowaniu nowych form aktywności wolontarystycznej w środowiskach lokalnych i regionalnych. Nasze działania zakładają tworzenie i wspieranie sekcji wolontariatu, klubów wolontariatu, w celu kształtowania prospołecznych postaw wśród osób młodszych jak i starszych, wymiany doświadczeń i informacji w zakresie wolontariatu, podnoszenia jakości pracy wolontarystycznej oraz wzmocnienia i koordynacji rozwijającej się Lokalnej Sieci Wolontariatu. 

Istnieje również możliwość przeprowadzenia wizyty monitorujaco-wspierającej oraz doradztwa bezposrednio w poszczególnych środowiskach lokalnych i w siedzibach bezpośrednich odbiorców (np. OPS, związek emerytów, klub seniora, dom kultury itp.). W tym celu należy jednak się skontaktować wcześniej, droga mailową : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie tel. 781 830 005.

 

Czytany 2793 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 listopad 2015 19:59
Więcej w tej kategorii: « ABC wolontariatu Zbiórki żywności »

Creative Commons

O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane,a stworzone w ramach działalności DCW są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported