czwartek, 12 listopad 2015 18:25

Pomoc dzieciom chorym

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Człowiekowi niepełnosprawnemu, jak każdej innej osobie słabej należy dopomóc, aby stał się twórcą własnego życia" Papież Jan Paweł II

 

W ramach prowadzonych działań dla podopiecznych Darłowskiego Centrum Wolontariatu organizowane są koncerty, pikniki i imprezy charytatywne, dzięki którym otrzymują oni konkretną pomoc finansową.

 

 

 

RODZINNY FESTYN PIŁKARSKI

Dnia 8 czerwca 2014 roku na stadionie w Darłowie odbędzie się Rodzinny Festyn Piłkarski połączony z zakończeniem kariery piłkarskiego przez Wojciecha Polakowskiego. 

Atrakcją całego festynu był mecz charytatywny z okazji zakończenia kariery piłkarskiej Wojciecha Polakowskiego „Pogoń Szczecin” vs „Przyjaciele Polaka”. W meczu tym wystąpią obecne i byłe gwiazdy polskiej Ekstraklasy m.in.: Piotr Reiss, Jarosław Chwastek, Olgierd Moskalewicz, Mirosław Rzepa, Marek Chojnacki, Czesław Michniewicz, Bartosz Ława, Adam Frączczak i inni. 

Część środków pozyskanych z festynu przeznaczona została na zakup wózka dla swojej podopiecznej.

W trakcie imprezy promowana była również ogólnopolska akcja II Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej – Razem wygrywamy z rakiem piersi, którą poprowadziła Darłowska Federacja Stowarzyszeń Amazonki.

 

 

HIP – HOPOWE GRANIE DLA JULKA

W sobotę 13 kwietnia 2013 r. na darłowskim rynku miało miejsce bardzo fajne spotkanie młodych ludzi, którym nie jest obojętny los innych. Tego dnia odbył się koncert , zorganizowany przez Darłowskie Centrum Wolontariatu, MUF, Darłowski Ośrodek Kultury oraz DF.

15 letni Julek, mieszkaniec Darłowa, zmaga się z bardzo ciężką chorobą, która wymaga nieustannych nakładów finansowych. Na szczęście są wśród nas osoby, które wciąż chętnie pomagają. Również wolontariusze, zaangażowali się w sobotnie wydarzenie kulturalno – charytatywne. Młodzi wolontariusze słuchali i oglądali występy zaproszonych zespołów, kwestując przy okazji na bardzo szczytny cel.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za poświęcony czas i radość z jaką włączyli się w organizację całego przedsięwzięcia.

Czytany 2839 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 listopad 2015 18:59
Więcej w tej kategorii: « Zbiórki żywności Działaj lokalnie »

Creative Commons

O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane,a stworzone w ramach działalności DCW są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported