Aktualności

Brava dla Stypendystki Pasji po Horyzont – Sylwii Staniaszek

15 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie stypendium IV edycji Programu Stypendialnego pn. “Pasje po Horyzont”. Laureatką tegorocznego konkursu została Sylwia Staniaszek, uczennica klasy maturalnej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Dzięki uprzejmości darczyńcy i partnera strategicznego Programu polsko-belgijskiej spółki POC Partners spotkanie odbyło się w gościnnych progach restauracji LIDO.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele POC Partners: Thomas Schovtens, Aleksandra Twitchett, Wojciech Konferowicz oraz, przedstawiciele Darłowskiego Centrum Wolontariatu – organizatora Programu – Joanna Witkowska, Joanna Byrwa, przedstawicielka Instytucji Kultury w Darłowie – Magdalena Burduk oraz koordynatorka Programu Stypendialnego Justyna Tepurska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także bohaterowie programu Stypendyści III edycji: Magdalena Zawadka, Sebastian Wierzbicki oraz Krzysztof Kołakowski, którzy opowiedzieli o swoich pasjach i o tym, jak grant w wysokości 6.000,00 zł wpłynął na rozwój ich pasji i zainteresowań w minionym roku. 

Pasje po horyzont:

Za nami trzy pełne edycje Programu Stypendialnego pn. “Pasje po Horyzont”. Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu głównego darczyńcy i partnera strategicznego – spółce POC Partners wręczyliśmy do tej pory 8 stypendiów na łączną kwotę 48.000,00 zł, dzięki której młodzi uczniowie i studenci mogli spełniać swoje marzenia.

Zakup sprzętu do tworzenia muzyki, aparatów i sprzętu do nagrywania i montowania filmów, książek do nauki języków, dofinansowanie podróży w celu doskonalenia umiejętności językowych, udział i organizacja konferencji szkoleniowych dla przyszłych lekarzy weterynarii, kurs nauki jogi w Grecji, zakup gitary elektroakustycznej wraz z interfejsem gitarowym, to tylko część możliwości jakie daje udział w Programie Stypendialnym. Zdobyte doświadczenia, odwaga i umiejętność współpracy to zdecydowanie dodatkowe kompetencje, które umożliwiają młodym ludziom podejmowanie wyzwań, poszukiwane i rozwój w szkole, na studiach i w życiu prywatnym. 

Tekst. Justyna Tepurska

Fot. Magda Burduk

Share

Nowości z FB

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons Czytaj więcej

Darowizna na cele charytatywne

Pomóż nam jeszcze lepiej realizować działania

Najlepszy sposób na zmianę życia innych