Aktualności

Świat gier i zabaw w Sińczycy

Grupa nieformalna “Razem dla Sińczycy” wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich “Muffinki” realizuje projekt pn. “Świat gier i zabaw w Sińczycy” dofinansowany z Programu Działaj Lokalnie 2021 kwotą 6000,00 zł, którą to przeznaczymy na stworzenie miejsca służącego integracji i wspólnym spotkaniom w Sołectwie poprzez zagospodarowanie działki przy świetlicy wiejskiej w Sińczycy.

W ramach realizacji projektu zakupione zostały elementy, które podniosą atrakcyjność i zagospodarują teren przyległy do świetlicy m.in. w stół do tenisa, palenisko do grilla, piaskownicę. Na zakończenie zrobimy wspólne ognisko. Już w chwili obecnej zakupiliśmy część elementów i przed nami twórczy październikowy weekend, który zmieni przestrzeń wokół świetlicy. Dostęp do przestrzeni będzie posiadał każdy mieszkaniec, który będzie miał taką potrzebę, więc dlatego zachęcamy do wspólnego działania.

Na fanpage Facebook została utworzona grupa pod nazwą projektu i na bieżąco będziemy informować społeczność o zaplanowanych działaniach. W działaniach wspiera nas samorząd gminny oraz inicjatywa Żyj z Energią.

A tymczasem sprawdziliśmy już zawartość paczek – kociołek na palenisko przypadł do gustu, więc trzeba uwinąć się z tematem montażu urządzeń i czym szybciej świętować przy ognisku 🙂

Koordynator projektu Wioleta Szmejda-Jasińska

Dofinansowane z Programu Działaj Lokalnie z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Darłowskie Centrum Wolontariatu.

Nowości z FB

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons Czytaj więcej

Darowizna na cele charytatywne

Pomóż nam jeszcze lepiej realizować działania

Najlepszy sposób na zmianę życia innych